گروهک تروریستی داعش مسئولیت ترور هشام الهاشمی را برعهده گرفت

به گزارش وبلاگ دابی، دقایقی پیش گروهک تروریستی داعش مسئولیت ترور هشام الهاشمی تحلیلگر سیاسی عراقی در بغداد را برعهده گرفت.

گروهک تروریستی داعش مسئولیت ترور هشام الهاشمی را برعهده گرفت

در همین ارتباط، غیث التمیمی در یک پیغام توئیتری خطاب به مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نوشت: آقای نخست وزیر، من اسنادی در اختیار دارم که تعیین کننده طرف هایی است که در ترور هشام الهاشمی دست داشته اند.

وی در ادامه می نویسد: این اسناد را شهید هشام در اختیار من قرار داده است و من آمادگی این را دارم تا این اسناد را با تمام جزئیات در اختیار شما قرار دهم. من اندکی قبل توسط همین طرف ها تهدید شدم. برای اینکه گفته بودم که اسنادی در اختیار دارم. منتظر اعلام موضع شما هستم و اگر کشته شدم مسئولیت خون من و هشام الهاشمی بر عهده توست.

منابع خبری شامگاه دوشنبه گزارش دادند که هشام الهاشمی تحلیلگر سیاسی عراقی پس از خاتمه یک مصاحبه تلویزیونی در منطقه زیونه در بغداد توسط افراد مسلح ترور شد.

پایگاه خبری شبکه السومریه به نقل از یک منبع امنیتی در این خصوص گفت که الهاشمی پس از انتقال به بیمارستان جان باخت. وزارت کشور عراق نیز ترور هشام الهاشمی را تأیید کرد.

لازم به ذکر است که الهاشمی متولد سال 1973 (47 ساله) مورخ و پژوهشگر حوزه امنیتی- استراتژیک و گروههای تندرو و متخصص پرونده گروهک تروریستی داعش بود. وی همچنین در زمینه نسخه های خطی فقهی و حدیثی فعالیت داشت و تحصیلات خود را در رشته مدیریت و اقتصاد با مدرک لیسانس به خاتمه رساند.

الهاشمی در دوران رژیم صدام به زندان افتاد؛ اما در سال 2002 آزاد شد و پس از سال 2003 مدتی را به عنوان روزنامه نگار فعالیت کرد و گزارش ها و مستندهای بسیاری را برای روزنامه ها و شبکه های خارجی تهیه و فراوری کرد.

این کارشناس مسائل امنیتی در آخرین توئیت خود نوشته بود: چند دستگی در عراق، نظام سهمیه بندی ها را که اشغالگران شیعه، سنی، کرد و ترکمن، اقلیت هایی که جزء طیف های اصلی جامعه عراق هستند و احزاب شیعه، سنی، کرد و ترکمن که به وسیله این چند دستگی منافع خود را تامین می کردند و احزاب دینی که رقابت حزبی را به رقابت مذهبی تبدیل کردند، آن را آوردند، اثبات و تایید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گروهک تروریستی داعش مسئولیت ترور هشام الهاشمی را برعهده گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروهک تروریستی داعش مسئولیت ترور هشام الهاشمی را برعهده گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید