گامی در جهت ساخت دستگاه تصفیه هوا برای حذف ویروس کرونا برداشته شد

به گزارش وبلاگ دابی، با استفاده از کاتالیست های حاوی نانوذرات، دستگاه تصفیه هوایی ساخته شده که می تواند عوامل بیماری زا نظیر باکتری را از محیط حذف کند.

گامی در جهت ساخت دستگاه تصفیه هوا برای حذف ویروس کرونا برداشته شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ دابی، با استفاده از کاتالیست های حاوی نانوذرات، دستگاه تصفیه هوایی ساخته شده که می تواند عوامل بیماری زا نظیر باکتری را از محیط حذف کند. عملکرد این دستگاه برای حذف ویروس کرونا از محیط در حال آنالیز است که درصورت موفقیت آمیز بودن نتایج، می توان از آن در محیط های بیمارستانی استفاده کرد.

شیوع ویروس کرونا باعث شده تا مخترعان دانشگاه فلوریدای جنوبی سرعت آزمایش ها را روی فناوری جدید خود افزایش دهند. با انتشار گزارش هایی از عفونت کرونا در سراسر جهان، تعداد مرگ ومیر ها به طور ناگهانی افزایش یافت، این در حالی است که دانشمندان امیدوارند که با فراوری واکسن بتوانند گسترش این بیماری را متوقف نمایند. در حال حاضر، محققان در سراسر جهان به دنبال روش هایی به منظور کاهش سرعت سرایت این ویروس هستند.

هر چند گزارش های متعددی درباره قریب الوقوع بودن ساخت واکسن کرونا منتشر می گردد، اما جدول زمانی انجام آزمایش های بالینی و فراوری انبوه این نوع دارو ها و واکسن ها بدان معنا است که واکسن کرونا تا سال 2021 عرضه نخواهد شد.

در حالی که جهان در انتظار واکسن کرونا است، دکتر یوگی گوسوامی از مرکز تحقیقات انرژی پاک در دانشگاه فلوریدای جنوبی از جمله مبتکرانی است که به دنبال راه چاره هایی برای مقابله با این مشکل جهانی است.

دستگاه تصفیه هوای گوسوامی که به Molekule شهرت دارد، می تواند به زدایش ذرات آلاینده از هوا یاری کند. این سامانه تصفیه هوا به دلیل استفاده از نانوذرات می تواند ذرات میکروسکوپی موجود در هوا نظیر باکتری، هاگ و حتی ویروس را تجزیه کند. این دستگاه از نظر مجله تایمز از جمله 25 اختراع برتر سال 2017 شناخته شده است.

این دستگاه تصفیه هوا قرار است به زودی توسط یک سازمان بی طرف برای تصفیه ویروس کرونا از هوا مورداستفاده قرار گیرد. در صورتی که عملکرد این دستگاه موفقیت آمیز ارزیابی گردد، از آن می توان در بیمارستان ها و مراکز درمانی در سراسر جهان استفاده کرد.

در این دستگاه از اکسیداسیون فتوالکتروشیمیایی استفاده شده است، فرآیندی که در آن پرتو فرابنفش برای فعال کردن یک کاتالیست پوشیده شده از نانوذرات به کار می رود. این نانوذرات با ایجاد رادیکال آزاد در محیط موجب اکسید کردن ذرات آلاینده می شوند.

پژوهشگران این پروژه، پیشتر از این دستگاه برای حذف انواع مختلفی از مولکول های آلی و میکرواورگانیسم ها استفاده نموده اند؛ بنابراین، امیدوارند که این فناوری بتواند برای حذف ویروس کرونا نیز به کار رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گامی در جهت ساخت دستگاه تصفیه هوا برای حذف ویروس کرونا برداشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گامی در جهت ساخت دستگاه تصفیه هوا برای حذف ویروس کرونا برداشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید