کمبودی در تامین اقلام پزشکی مورد نیاز کادر درمان نداریم

به گزارش وبلاگ دابی، دبیر کل خانه پرستار ایران با اشاره به افزایش تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز برای کادر درمان گفت: در بیمارستان ها و مراکز درمانی کمبودی در زمینه تجهیرات و لباس های حفاظتی در کشور نداریم.

کمبودی در تامین اقلام پزشکی مورد نیاز کادر درمان نداریم

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به آمار پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور اظهار کرد: متاسفانه نسبت تعداد پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی به ازای هر هزار نفر جمعیت در ایران در حدود یک و نیم است در صورتی که بر اساس استاندارد بین المللی به ازای هر هزار نفر جمعیت حدود 3 پرستار باید در بیمارستان ها مشغول به ارائه خدمات بهداشتی درمانی باشند.

او ادامه داد: کمبود پرستار از چندین سال گذشته در کشور وجود داشته است اما با شیوع کووید 19 و مراقبت از بیماران در بخش های مختلف به ویژه بخش مراقبت ویژه کمبود کادر پرستاری بیشتر به چشم می خورد.

دبیر کل خانه پرستار ایران تاکید کرد: متاسفانه یک پرستار نمی تواند تعداد زیادی بیمار مبتلا به کووید 19 برای مراقبت تحت نظر داشته باشد و همین مسئله سبب کمبود پرستار در بیمارستان ها و مراکز درمانی شده است. متاسفانه باید بگویم که به دلیل ابتلای پرستاران به عارضه کووید 19 و خارج شدن آن ها از چرخه ارائه خدمت، کمبود کادر درمان در بیمارستان ها بیش از گذشته احساس می شود.

: تولید گیت ضدعفونی پرسنل برای محافظت از کادر درمانی در مقابل کرونا

او بیان کرد: به طور کلی بیمارستان ها آلوده هستند و در شرایط پیش آمده با شیوع کووید 19 این محیط ها را بیشتر از گذشته آلوده کرده است.

دبیر کل خانه پرستار ایران اضافه نمود: من به مردم توصیه می کنم که به خاطر مسائل جزئی تا حد امکان به بیمارستان مراجعه نکنند، زیرا احتمال ابتلا به ویروس کرونا در این محیط ها وجود دارد.

شریفی مقدم یادآوری کرد: ما در اوایل شیوع کووید 19 در کشور وسایل حفاظتی مانند ماسک، عینک و لباس ویژه پرستاران دچار کمبود هایی بودیم، اما خوشبختانه با افزایش تولید و ممنوعیت صادرات دیگر در بیمارستان ها و مراکز درمانی کمبودی در زمینه تجهیرات و لباس های حفاظتی در کشور نداریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کمبودی در تامین اقلام پزشکی مورد نیاز کادر درمان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبودی در تامین اقلام پزشکی مورد نیاز کادر درمان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید