کاشت ریش؛ انواع روش ها و نکات آن

به گزارش وبلاگ دابی، خبرنگاران: برای برخی از مردان، داشتن ریش و سبیل پرپشت و منظم و با رشد مساوی و بدون کچلی، آرزو شده است. خیلی از آقایان از این که نمی توانند مدل ریش دلخواه خود را داشته باشند دچار افسردگی و کاهش اعتمادبه نفس می شوند.

کاشت ریش؛ انواع روش ها و نکات آن

یکی از روش های خوب و نتیجه بخش برای این مشکل، کاشت ریش است که در این مطلب به توضیح آن می پردازیم.

کاشت مو در صورت باعث رشد و حفظ خطوط ریش، ریش و حتی سبیل می شود و ظاهری بسیار مردانه به فرد می بخشد. جراحی ترمیمی ریش می تواند به طور کامل ظاهر صورت را تغییر دهد، و موجب ایجاد یک خط پیوسته و پرتر شود و صورت با ظاهری منظم تراشیده تر به نظر برسد.

علل ریزش ریش و سبیل

1. عوامل فیزیکی و سوانح سوختگی، ضربه، بریدگی، اعمال جراحی، جای زخم، جای اسکار و ....

2. نداشتن و طاسی از ابتدا به صورت ارثی، مادرزادگی یا هیپوتریکوزیس (عدم وجود فولیکول های مویی موجود).

3. مسائل و کمبود هورمون مردانه (آندروژن) قبل از سن بلوغ.

کاشت ریش کاملا شباهت به کاشت موی سر دارد، اما کاشت ریش از میزان حساسیت و دقت بالاتری برخوردار است. برای کاشت ریش باید به جهت رشد مو ها یا به اصطلاح زاویه خواب مو ها دقت شود. در صورتی که به این موارد توجه شود، کاشت ریش بسیار دقیق تر و طبیعی تر خواهد بود.

انواع روش های کاشت ریش

کاشت ریش و سبیل به روش sut

در کاشت ریش و سبیل به روش sut می توان در تمامی مناطق از قبیل (چانه، پشت لب، خط ریش و ...) کاشت و پیوند مو را انجام داد.

کاشت ریش و سبیل به روش SUT بهترین و آخرین تکنیک کاشت ریش و سبیل است که در این روش دیگر نیازی به جراحی های طولانی مدت، خونریزی های شدید، درد، عوارض های جانبی، دوران نقاهت و ... نبوده و صفر تا صد فرایند برداشت با دستگاه انجام می شود.

مزیت آن هم در این است اگر برداشت گرفت ها با دستگاه انجام شود اولا گرفت کاملا سالم برداشت شده و ثانیا آسیبی به گرفت های اطراف گرفت کاندید زده نمی شود. در نتیجه از تمامی و کلیت ظرفیت بانک مو می توان استفاده کرد. عزیزانی که تمایل به کاشت ریش و سبیل به روش SUT را دارند، مطلع باشند که کاشت ریش و سبیل با تکنیک SUT کاملا حساس و پیچیده بوده و انجام آن در یک جلسه میسر می باشد.

کاشت ریش به روش FUE

این تکنیک یکی از اولین روش های کاشت موی طبیعی در دنیا می باشد. در این روش یک باریکه از پشت سر به ضخامت (عرض) یک الی دو سانتی برداشته شده، و توسط تکنسین ها و تیم پیوند مو فولیکول های مو از آن خارج می شود؛ و در نهایت آن محل برش بخیه می زنند و گرفت های جداشده در قسمت های خالی ریش کاشته می شوند.

کاشت ریش به روش FUT

یکی از روش های کاشت ریش و سبیل، روش FUT است که به روش برداشت نواری یا روش نواری نیز معروف است. در این روش یک نوار 3 تا 4 اینچی از محل اهداکننده در سر برداشته شده و به گرافت های کوچک که هر کدام شامل 4 تار مو است تقسیم می شود. این مینی گرافت ها در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته می شود و مانند مو های دیگر رشد می کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و کل درمان در 4 تا 8 ساعت انجام شده که مدت زمان انجام آن به تعداد گرافت های پیوندی بستگی دارد.

چه کسانی می توانند کاندید کاشت ریش شوند؟

شاید این سئوال برای شما مطرح شده باشد. خبر خوب اینکه خوشبختانه هر کسی که می خواهد مو های ضخیم تر و پرتری در ناحیه صورت داشته باشد، می تواند متقاضی کاشت ریش باشد. فقط کافی است که به یکی از کلینیک هایی که در این زمینه فعالیت دارند، مراجعه کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که همه کلینیک های کاشت مو، عمل کاشت ریش وسبیل را انجام نمی دهند؛ لذا تحقیق و بررسی در این زمینه نیز اهمیت دارد.

امروزه بسیاری از مردانی که دچار ریزش مو در ناحیه ریش شده اند، از جمله ریزش موی سکه ای و یا چنانچه دچار آسیب های جدی و یا سوختگی در این ناحیه از صورت شده اند، می توانند کاندید این عمل شوند.

کاشت ریش برای افرادی که دوست دارند چانه آن ها کمی ته ریش داشته باشد و افرادی که دوست دارند یک خط ریش زیبا و مشخص داشته باشند، اما مو های صورت آن ها کم پشت و پراکنده است، بسیار مناسب است.

علاوه بر مردانی که به طور ژنتیکی ریش یا سبیل آن ها رویش نمی کند، مردانی که قسمت هایی از ریش آن ها تراکم کمتری دارد و یا قسمت هایی از آن خالی است مناسب ترین کاندیدا ها برای این عمل هستند.

کاشت ریش را میتوان برای افرادی انجام داد که الگوی پر پشت یا کم پشت بودن مو های صورت خود را می خواهند تغییر بدهند با این کار می توان شکل و فرم چهره فرد را تغییر داد.

نکات مهم کاشت ریش

 • کاشت ریش تنها در مردانی کارایی دارد که فقط فاقد ریش هستند؛ بنابراین بیمارنی که بیماری داءالثعلب (ALOPECIA) جامع دارند به عنوان مثال هیچ مویی در هیچ جای بدنشان ندارند، مشمول استفاده از این روش نمی شوند.
 • گرفت هایی که جدید پیوند زده شده مانند موی معمولی رشد میکند و این حالت برای همیشه ادامه خواد داشت.
 • موی پیوند زده شده طبیعتا خصوصیات قبلی خود را حفظ خواهد کرد و ریزش نخواهد داشت و از الگوی ریزش مو یا کم پشت بودن مو ها در ناحیه ای که کاشته شده پیروی نمی کند و ثابت باقی خواهد ماند.
 • افرادی که در ناحیه ریش و سبیل پیوند مو انجام می دهند در مقایسه با کسانی که پیوند موی سر انجام داده اند، به طور واضح و آشکارتری رشد موی خود را مشاهده می کنند. معمولا دو ماه پس از کاشت ریش شما رشد چشمگیری را در ناحیه پیوند زده شده خواهید دید. در صورتی که می خواهید بگذارید ریش شما خیلی بلند شود باید بین 4 تا 6 ماه وقت بگذارید.

مزایای کاشت ریش

 • ریش و سبیل با ظاهری کاملا طبیعی است.
 • از لحاظ هزینه کاشت ریش و سبیل به این متد مناسب تر و مقرون به صرفه میباشد.
 • بعد از کاشت ریش فرد میتواند ریش یا سبیل خود را از ته تراشیده، بلند کرده و یا پیرایش کند.
 • افزایش جذابیت و آراستگی ظاهری فرد در چشم دیگران است.
 • پوشاندن ایرادات و سوانح ایجاد شده پوستی در ناحیه ریش و سبیل.
 • این تکنیک، عوارض خطرناک ندارد و کاشت به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی و بدون بیهوشی صورت میگیرد.

هزینه کاشت ریش

بیشترین مشخص کننده هزینه کاشت ریش و سبیل به روش FUE، SUT بستگی به تعداد گرافت ها و روش به کار برده شده لازم برای انجام کاشت ریش دارد البته عواملی مانند، شهرت و مهارت و سابقه کار پزشک، میزان مدرنیزه بودن کلینیک و تجهیزات مورد استفاده وغیره تاثیر بسزائی میتوانند داشته باشند. البته پزشک با دیدن ریش فرد در همان جلسه مشاوره می تواند تخمین دقیق تری نسبت به هزینه های این درمان را ارائه دهد.

قبل از کاشت ریش به این موارد توجه کنید

 • میزان مهارت و تجربه پزشک جراح و همکاران وی
 • روش و تکنیک بکار رفته در جراحی
 • داشتن بانک موی مناسب
 • وسعت ناحیه ریزش و یا طاسی ریش
 • رعایت دستورالعمل های ابلاغ شده به فرد از طرف پزشک و تیم همکاران وی در کلینیک
 • مشورت با پزشک در صورت استفاده از داروی خاص

مراقبت های بعد از کاشت ریش

 • شب بصورت صاف و رو به پشت بخوابید و از خوابیدن به روی پهلو ها و یا روی شکم اجتناب کنید.
 • ناحیه مورد نظر را تا حد امکان تمیز نگه دارید.
 • ورزش های سنگین و فعالیت بدنی شدید را تا زمانی که پزشک جراح به شما اجازه نداده، بطور کامل کنار بگذارید.
 • شنا کردن و فعالیت هایی از جمله رفتن به سونا و یا حمام آب گرم را انجام ندهید.
 • سیگار نکشید.
 • از خاراندن و حتی لمس کردن ناحیه کاشت ریش جدا پرهیز کنید.
 • سعی کنید تا حد امکان صورت تان در معرض نور شدید خورشید قرار نداشته باشد.
 • زمانی که مو های کاشته شده بلند شدند، حتما پیش از اصلاح آن ها با پزشک مشورت کنید.
 • در صورت پوست پوست شدن بخشی از صورت، نباید آن ها بکنید.

در خاتمه، ویدیویی از کاشت ریش را می بینید:

منبع: برترین ها

به "کاشت ریش؛ انواع روش ها و نکات آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت ریش؛ انواع روش ها و نکات آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید