چند نفر وام بافت فرسوده دریافت کردند؟

به گزارش وبلاگ دابی، تهران (پانا) - مدیر امور اعتبارات بانک عامل بخش مسکن از اعطای 15 هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در امسال اطلاع داد.

چند نفر وام بافت فرسوده دریافت کردند؟

به گزارش بانک عامل بخش مسکن، محمدحسن علمداری گفت: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در 7 ماه گذشته حدود 58 درصد رشد داشته است که از لحاظ تعداد این میزان تسهیلات حدوداً به 31 هزار و 398 واحد مسکونی پرداخت و اختصاص یافته است.

وی اضافه نمود: رشد سقف تسهیلات از یک سو و رونق نسبی ساخت و ساز باعث شد تا این روزها فرایند پرداخت تسهیلات از شرایط مناسبی برخوردار باشد.

علمداری اضافه نمود: در قرارداد عاملیت بانک، در یک سال حدود 15 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تسهیلات ساخت دریافت نموده اند که 70 درصد این تعداد مربوط به امسال است.

خاطرنشان می گردد، با مصوبه ای که هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن در ابتدای امسال داشت سقف تسهیلات ساخت مسکن در تهران چنانچه سازندگان از فناوری های نوین استفاده نمایند و حرفه ای ساز باشند با 47 درصد رشد به 250 میلیون تومان افزایش یافت. این تسهیلات با هدف رونق در بخش فراوری مسکن افزایش یافت تا بخش عمده ای از منابع مورد احتیاج سازندگان تأمین گردد.

تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگانی که از فناوری های نوین استفاده نمی نمایند برای شهر تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر و سایر شهرها به ترتیب 200، 170 و 140 میلیون تومان است. این رقم برای سازندگان غیرحرفه ای نیز به ترتیب 70، 60 و 50 میلیون تومان در امسال است.

نرخ سود این وام در تسهیلات بدون سپرده 18 درصد، از محل اوراق تسهیلات مسکن 17.5 و در بافت های فرسوده 16 درصد است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چند نفر وام بافت فرسوده دریافت کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نفر وام بافت فرسوده دریافت کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید