نکات طلایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ دابی، بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت شستن دست ها یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

نکات طلایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ دابی از فارس، ویروس کرونا علایمی شبیه آنفلوآنزا یعنی آب ریزش بینی، تب و سوزش گلو را از خود نشان می دهد. نسل تازه این ویروس در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و تا به امروز در سراسر دنیا هزاران نفر را گرفتار نموده است.

بر اساس اعلام محققان راه قطعی برای از بین بردن این ویروس وجود ندارد و بهترین راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری رعایت کردن نکات بهداشتی است.

دست های خود را بشویید

بر اساس اعلام سازمان دنیای بهداشت شستن دست ها یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

سازمان دنیای بهداشت توصیه می نماید دست های خود را اگر آلوده است با آب جاری و صابون بشویید و اگر دست ها آلوده نیست آنها را به طور مرتب شسته یا با دستمال مرطوب الکلی تمیز کنید.

شستن دست ها بعد از سرفه یا عطسه هنگام مراقبت از فرد بیمار قبل، در حین و بعد از تهیه غذا قبل از غذا خوردن، بعد از استفاده از سرویس بهداشتی، بعد از تماس با حیوانات لازم است.

از دیگران در مقابل بیماری محافظت کنید

هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با دستمال بپوشانید، دستمال را پس از استفاده فوراً درون کیسه پلاستیکی گذاشته و به سطل زباله بیندازید، دست های خود را پس از سرفه یا عطسه کردن یا هنگام مراقبت از فرد بیمار با آب و صابون بشویید.

زمانی که نشانه هایی از سرفه و تب در بدن خود مشاهده کردید از ارتباط نزدیک، دست دادن و روبوسی با دیگران پرهیز کنید.

از انداختن آب دهان در مکان های عمومی پرهیز کنید، اگر علایمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس در خود مشاهده کردید بعد از انجام دادن اقدامات اولیه پزشکی مراقبت های بهداشتی را به مراتب رعایت کنید.

بهداشت مواد غذایی

بر اساس توصیه سازمان دنیای بهداشت تخته گوشت و چاقوی مورد استفاده برای گوشت خام جدا از تخته گوشت و چاقوی مورد استفاده برای مواد غذایی پخته شده باشد.

دست های خود را در فواصل مابین لمس مواد غذایی خام و مواد غذایی پخته بشویید.

از خوردن گوشت حیواناتی که به دلیل بیماری فوت نموده اند، پرهیز کنید.

در مناطقی که بیماری شیوع پیدا نموده امکان مصرف محصولات گوشتی در صورتی که کاملاً پخته شده باشند وجود دارد اما رعایت کردن نکات بهداشتی در زمان پخت وپز غذا لازم است.

رعایت نکات بهداشتی هنگام سفر

بر اساس توصیه سازمان دنیای بهداشت هنگام سفر یا تردد با وسیله نقلیه عمومی در صورت داشتن علایمی مانند سرفه یا تب از سفر کردن تا حد امکان پرهیز کنید و یا هنگام سفر با وسایل نقلیه عمومی در صورت سرفه کردن جلوی دهان خود را با دستمال بگیرید و سپس زمان رسیدن به مقصد دست های خود را بشویید.

نحوه استفاده از ماسک

در صورت استفاده از ماسک مطمئن شوید که دهان و بینی را کاملاً پوشش داده و از دست زدن به ماسک حین استفاده پرهیز کنید، بعد از استفاده از ماسک یکبار مصرف آن را فوراً دور انداخته و دست های خود را بشویید.

چنانچه حین سفر متوجه علایم خود شدید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید، در صورت مراجعه به پزشک نیز وی را از سابقه سفر خود آگاه کنید.

در زمان سفر فقط غذای پخته شده مصرف کنید، در محیط عمومی سرفه یا عطسه نکنید، از تماس با حیوانات اهلی پرهیز کنید.

منبع: جام جم آنلاین

به "نکات طلایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات طلایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید