موزه رزیدنس مونیخ ؛ کاخ سلطنتی پادشاهان آلمان، عکس

به گزارش وبلاگ دابی، موزه رزیدنس مونیخ یکی از جاهای دیدنی مونیخ آلمان است که به دلیل زیبایی های معماری و غنای اشیای موزه آن برای گردشگرانی که به این شهر می فرایند جذاب و شگفت آور است. در این نوشته بیشتر با تاریخچه و پیشینه این کاخ موزه آشنا می شویم:

موزه رزیدنس مونیخ ؛ کاخ سلطنتی پادشاهان آلمان، عکس

موزه رزیدنس مونیخ و گذشته آن

کلمه رزیدنس residence یا در آلمانی residenze به معنای اقامتگاه است. این کاخ با شکوه و بزرگ محل زندگی شاهزادگان، دوک ها و پادشاهان ایالت باواریای آلمان بوده است. این کاخ در ابتدا یک قلعه کوچک بود که در سال 1385 میلادی بنا شد. اما به تدریج و تا سال 1918 گسترش یافت و به مرکز اقامت و حکومت یکی از خاندان های محلی آلمانی تبدیل شد. در طول جنگ جهانی دوم در اثر بمباران متفقین، این کاخ تقریبا به طور کامل ویران شد. اما کالاهای عتیقه آن که به جای امنی منتقل شده بود در امان ماندند. بازسازی این بنا در سال 1945 شروع شد و در سال 1958 به عنوان موزه بازگشایی شد.

معماری موزه رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس در مرکز شهر مونیخ قرار گرفته و معماری آن آمیزه ای است از رنسانس، باروک، روکوکو و کلاسیسیسم آلمانی و ایتالیایی. مخصوصا در سال 1825 وقتی شاه لودویگ اول به ایتالیا گرایش پیدا کرد، معماری ایتالیایی در این بنا نمود بیشتری یافت.

دیدنی های کاخ موزه رزیدنس

در داخل موزه رزیدنس مونیخ شما با بخش های گوناگونی رو به رو می شوید. تالار بزرگ که در سال 1570 ساخته شد و بزرگترین تالار اروپایی در منطقه شمال کوه های آلپ از دوره رنسانس است. این تالار به عنوان مجموعه اشیای ارزشمند دوک آلبرت پنجم استفاده می شده است. در دیگر بخش های مختلف این کاخ موزه نمادهای معماری دوره های تاریخی مختلف را می بینید.

از دیگر بخش های دیدنی کاخ موزه رزیدنس مونیخ یک محراب کلیسای داخل کاخ است که در سال 1603 میلادی ساخته شده است و توسط هانس کرامپر به زیبایی طراحی و تزیین شده است. یکی دیگر از تالارهای این کاخ به مانند یک غار با کریستال و صدف های دریایی تزیین شده است.

کاخ موزه رزیدنس مونیخ با 10 محوطه اصلی بزرگترین قلعه مرکز شهری آلمان است. این کاخ موزه 130 اتاق دارد که با اثاثیه، نقاشی های رنگ و روغن، پرده های نقاشی شده و ظروف چینی از بهترین هنرمندان دوران خودشان تزیین شده است. دیگر اشیای موزه مجموعه ای بزرگ از جواهرات نقره کاری شده، لباس های مجلسی و ظروف چینی از اروپا و آسیا است.

در گالری اجدادی موزه، تابلو و پورتره هایی از خانواده سلطنتی ویتلباخ که بنیانگذار این کاخ بوده اند و پانصد سال در آن حکومت می کردند دیده می گردد. در سالن تئاتر کویلیس هم سبک معماری روکوکو از سده هجدهم به چشم می خورد.

در زمانی که دوک ویلیام پنجم در این کاخ فرمانروایی می کرد، یک سالن بالروم در آن ایجاد کرد و فرزندش ماکسی ویلیام اول یک سالن بزرگ شام به آن اضافه نمود. اکنون این تالارها سالن های اصلی عتیقه جات و گالری نمایش آثار نقاشی های سقفی نقاش مشهور پیتر کندیک است.

بخش خزانه کاخ رزیدنس اشیای عتیقه ای از جنس طلا از دوران میانه و کلاسیک اروپایی برای نمایش دارد. دیگر مجموعه برجسته و ارزشمند این موزه، کلکسیونی از اشیای ساخته شده از عاج، نقره، کریستال، رومیزی و خنجرهای عثمانی است.

در میان کالاهای برجسته موزه رزیدنس مونیخ می توان تاج سلطنتی باواریا و تندیس گرانبهای شاه سنت جرج است. دیگر شی این موزه که شهرت جهانی دارد صلیب امپراتور هنریخ دوم و صلیب گیسلا است.

کاخ موزه رزیدنس مونیخ در تابستان ها از ساعت 9 صبح تا 6 عصر و در زمستان ها از 10 صبح تا 5 عصر دایر است. این موزه برای بچه ها زیر 15 سال رایگان است. برای رفتن به این موزه می توانید از مترو استفاده نموده و در ایستگاه برلین اوباهن پیاده شوید.

منبع: گردشبان

به "موزه رزیدنس مونیخ ؛ کاخ سلطنتی پادشاهان آلمان، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه رزیدنس مونیخ ؛ کاخ سلطنتی پادشاهان آلمان، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید