منطبق بودن گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی کشور

به گزارش وبلاگ دابی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، منطبق بودن گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی کشور مشاهده می شود.

منطبق بودن گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی کشور

گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی کشور کاملا منطبق است

ولی تیموری در ملاقات با محمود حاجیلویی، معاون خط مشی گذاری و هماهنگی اجرایی ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای این بخش که با هدف بازخوانی سند راهبردی توسعه گردشگری و نیز آنالیز مفاد فرهنگی سند یادشده در محل معاونت گردشگری انجام شد، گفت: با توجه به تکلیف قانونی و جهت گیری معین شده در ماده 100 قانون برنامه ششم توسعه به منظور تدوین سند توسعه گردشگری، اقدام برای تحقق آن گامی در راستای ایفای نقش دستگاه های اجرایی در بخش گردشگری به شمار می آید.

وی بیان نمود: ما از نگاه هم افزایی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز برای پربار ساختن و اثرگذار کردن این سند در حوزه فرهنگی استقبال خواهیم کرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: گردشگری صنعتی بشمار می آید که مرتبط با مسائل مالی، فرهنگی و اجتماعی است و بخش فرهنگ به عنوان یکی از ارکان اصلی آن، خود را با اهداف کلان نقشه مهندسی فرهنگی کشور در انطباق کامل قرار داده است.

محمود حاجیلویی، معاون خط مشی گذاری و هماهنگی اجرای ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با تشریح نقشه مهندسی فرهنگی و ستاد تشکیل یافته، سیاست های فرهنگی گردشگری، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را با تاکید بر مزیت ها و ارزش اضافه نموده فرهنگی در صنعت گردشگری عنوان نمود.

او با تاکید بر اینکه در اسناد فرادست فرهنگی، موضوعات باید فراتر از اقدامات یک قوه دیده شوند، به لزوم مشارکت همه کنشگران در درون حاکمیت ملی اشاره نمود و اضافه نمود: ارتقای مباحث فرهنگی در سند راهبردی به متولی گری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام می گردد و به این ترتیب از تعدد اسناد جلوگیری خواهد شد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور بتازگی با ابلاغ ماده واحده سند جامع گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را موظف کرد با همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی سند جامع گردشگری را مبتنی بر نقشه مهندسی فرهنگی کشور بازخوانی کند.

منبع: همگردی

به "منطبق بودن گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطبق بودن گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید