لاوروف: مسکو از اعمال نفوذ آمریکا برای آتش بس در لیبی استقبال می نماید

به گزارش وبلاگ دابی، وزیر خارجه روسیه طی یک کنفرانس خبری از واشنگتن درخواست کرد تا از نفوذ خود برای برقراری آتش بس در لیبی استفاده کند.

لاوروف: مسکو از اعمال نفوذ آمریکا برای آتش بس در لیبی استقبال می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) از واشنگتن خواست تا از اعمال نفوذ خود برای حصول آتش بس در لیبی استفاده کند.

اخیراً، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه ای اعلام نمود که مذاکرات سیاسی و امنیتی که سازمان ملل به پیش می برد و همچنین مذاکرات برلین، چارچوب مورد توافق بین المللی برای پیشبرد راه چاره بحران لیبی است.

طبق گزارش رویترز، علی رغم آنکه واشنگتن می گوید با عملیات نظامی و اقدامات تهاجمی حفتر مخالف است اما از حمایت حفتر کناره گیری ننموده است.

چندی پیش بلومبرگ به نقل از سه دیپلمات آمریکایی گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در گفت وگوی تلفنی با حفتر در 15 آوریل (27 فروردین ماه) رسماً حمایت از حمله ارتش ملی لیبی به طرابلس برای ساقط کردن دولت وفاق ملی را اعلام نموده است.

لیبی از سال 2011 و از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی با گسستگی سیاسی روبرو شده و تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "لاوروف: مسکو از اعمال نفوذ آمریکا برای آتش بس در لیبی استقبال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: مسکو از اعمال نفوذ آمریکا برای آتش بس در لیبی استقبال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید