سازمان جهانی بهداشت: کرونا ممکن است هیچ وقت از بین نرود

به گزارش وبلاگ دابی، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که ویروس کرونا ممکن است به یک بیماری همه گیر بومی و دائمی تبدیل شود.

سازمان جهانی بهداشت: کرونا ممکن است هیچ وقت از بین نرود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی، سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه هشدار داد که ویروس کرونا که عامل بیماری کووید 19 است می تواند مانند ویروس اچ آی وی به یک بیماری همه گیر بومی و دائمی (اندمی) تبدیل شود.

مایک رایان، مدیر امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری گفت: مهم است که این موضوع مطرح شود: این ویروس ممکن است به یک ویروس همه گیر بومی دیگر در جوامع ما تبدیل شود و هرگز از بین نرود.

وی تاکید کرد: هیچ وعده ای در کار نخواهد بود و تاریخی هم وجود ندارد. این بیماری ممکن است به یک مشکل طولانی مدت تبدیل شود، شاید هم چنین اتفاقی رخ ندهد.

با این حال وی گفت که جهان تا حدودی توانسته است از عهده این بیماری بر بیاید. وی تاکید کرد که اگر واکسنی برای مهار این ویروس تولید شود باز هم تلاش عظیمی نیاز است.

به گزارش یورونیوز، طبق گزارش ها تا به امروز بیش از 100 واکسن احتمالی برای ویروس جدید کرونا تولید شده است و حتی برخی از این واکسن ها مراحل بالینی خود را می گذرانند اما متخصصان حوزه پزشکی به دشواری ها یافتن واکسن های موثر برای مقابله با این ویروس واقف هستند.

رایان با اشاره به تولید واکسن سرخک گفت که این بیماری با وجود واکسن ریشه کن نشده است.

طبق آخرین آمارها، تا به امروز بیش از چهار میلیون و 400 هزار نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند و نزدیک به 300 هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان جهانی بهداشت: کرونا ممکن است هیچ وقت از بین نرود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: کرونا ممکن است هیچ وقت از بین نرود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید