ساخت فضاپیما هر 72 ساعت یکبار

به گزارش وبلاگ دابی، ایلان ماسک می گوید که شرکت اسپیس ایکس میخواهد هر 72 ساعت یکبار فضاپیمای قابل استفاده مجدد بسازد تا رویای خود برای استعمار مریخ را تحقق بخشد.

ساخت فضاپیما هر 72 ساعت یکبار

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ دابی به نقل از دیلی میل، ایلان ماسک می گوید که شرکت اسپیس ایکس میخواهد هر 72 ساعت یکبار فضاپیمای قابل استفاده مجدد بسازد تا رویای خود برای استعمار مریخ را تحقق بخشد.

سامانه پرتاب با قابلیت استفاده مجدد سامانه پرتاب فضایی است که امکان استفاده مجدد از قسمت یا تمام اجزای یک سیستم را برای استفاده بعدی فراهم می آورد. تا به امروز چندین سامانه با قابلیت استفاده مجدد برای پرواز زیر مداری و تا حدودی پرواز مداری، به پرواز درآمده اند.

بنیانگذار اسپیس ایکس تصمیم دارد، در راستای تحقق رؤیای خود یک هزار فضاپیما بسازد و زمان ساخت آن را به کوتاه ترین میزان ممکن برساند.

اسپیس ایکس همچنین 225 نفر دیگر برای سایت پرتاب تگزاس جنوبی اضافه نموده است تا بتواند سرعت آنچه که می خواهد را افزایش دهد.

ماسک میخواهد تا سال 2050 یک میلیون نفر را در سیاره سرخ قرار دهد، این بدان معناست که طبق محاسبات وی، روزانه به سه پرواز احتیاج است و در طول یک سال نیز باید حدود هزار پرتاب انجام گردد.

ماسک تاکید نموده که تا سه دهه دیگر سفرهای فضایی منظم به سیاره مریخ ممکن می گردد و فضاپیماهای پیشرفته به طور مرتب افراد و اقلام مختلفی را بین مریخ و زمین جابجا نموده و سکونتگاه های خاصی نیز در این سیاره سرخ رنگ احداث می شوند.

گرچه تحقق برنامه ساخت فضاپیمای قابل استفاده مجدد در هر 72 ساعت یکبار بیشتر شبیه به رؤیا است، باید منتظر اخبار جدید از سوی مدیرعامل اسپیس ایکس باشیم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ساخت فضاپیما هر 72 ساعت یکبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت فضاپیما هر 72 ساعت یکبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید