خبرنگاران 3 نفر از اخلالگران کالاهای بهداشتی در اصفهان متهم به افساد فی الارض شدند

به گزارش وبلاگ دابی، اصفهان - خبرنگاران - رییس کل دادگستری اصفهان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برخورد با اخلالگرانی که با احتکار، توزیع خارج از شبکه و خطرناک تر از همه توزیع الکل متانول امنیت عمومی را تحت الشعاع قرار دادند گفت: در این رابطه سه نفر تفهیم اتهام افساد فی الارض شدند.

خبرنگاران 3 نفر از اخلالگران کالاهای بهداشتی در اصفهان متهم به افساد فی الارض شدند

محمدرضا حبیبی روز سه شنبه در گفت و گو با وبلاگ دابی، بحث احتکار و توزیع خارج از شبکه را در صلاحیت سازمان تعزیرات ذکر کرد و اظهارداشت: اقداماتی که به صورت باندی و سازمان یافته صورت گیرد که امنیت عمومی را تحت تاثیر قرار دهد در دادگاه انقلاب رسیدگی می گردد.

رییس کل دادگستری اصفهان اضافه نمود: در این مدتی که همه درگیر پیشگیری و مقابله با گسترش ویروس کرونا هستند پرونده هایی مبنی بر احتکار، توزیع خارج از شبکه کالاهای بهداشتی اجرا شده است که بعضی افراد برای منافع و سودجویی سعی بر توزیع عمده این کالاها داشته اند.

حبیبی هشدار داد دستگاه قضایی با افرادی که به سودجویی برای منافع اقتصادی غیر مشروع در شرایطی که همه در قالب پویش های مختلف در کوشش برای یاری به مقابله با شیوع بیماری کرونا هستند می پردازند به شدت برخورد می نماید و این افراد مورد رصد و کنترل محسوس و نامحسوس قرار دارند.

پنج هزار و 588 زندانی مشمول مرخصی نوروزی شدند

رییس کل دادگستری اصفهان گفت: در راستای اجرای برنامه های پیشگیری و مقابله با کرونا و بنا بر دستور رییس قوه قضاییه تا به امروز پنج هزار و 800 نفر از مددجویان زندان های استان به مرخصی نوروزی رفتند که امکان افزایش این تعداد نیز در زوهای اخیر وجود دارد.

وی یادآور شد: 501 نفر از زندانیان استان نیز مشمول آزادی خاتمه حبس شدند.

حبیبی، زندان ها را از جمله مکان های حساس و احتیاجمند مراقبت ویژه در ارتباط با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: بر این اساس پذیرش زندانیان جدید در بندهای قدیمی زندان ممنوع شده است.

وی توضیح داد: برای زندانیان جدید شامل قاچاقچیان مواد مخدر و کالا، سارقان و مواردی که قرار صادر شده است نیز بندهای جداگانه ای پیش بینی شده است.

رییس کل دادگستری اصفهان به تدابیر و تمهیدات بهداشتی داخل زندان ها با همکاری مرکز بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا استان بری ضدعفونی داخل زندان ها اشاره نمود و گفت: بر این اساس تا به امروز هیچ مورد و مشکل خاصی در ارتباط با بیماری کرونا در زندان ها گزارش نشده است.

مراجعات به دستگاه قضایی بیش از 60 درصد کاهش یافت

رییس کل دادگستری اصفهان گفت: با اقدامات پیشگیرانه برای شیوع ویروس کرونا در ساختمان های دادگستری استان در زمان حاضر بیش از 60 تا 70 درصد مراجعات به این مراکز کاهش یافته است.

وی اعلام کرد:ساختمان های دادگستری با توجه به نوع کار و موقعیت شغلی از اماکن پرتردد است که از همان روزهای اولیه که ویروس کرونا در حال گسترش بود اقدامات پیشگیرانه در تمامی حوزه های قضایی ابتدا در کاشان و آران و بیدگل و سپس سایر دفاتر استانی در دستورکار نهاده شد.

وی اظهارداشت: تمامی پرونده های قضایی که وقت رسیدگی آنها در اسفند ماه بود با سیستم خدمات الکترونیکی و اعلام پیامکی به افراد به سال آینده موکول شد.

رییس کل دادگستری اصفهان توضیح داد: در این راستا دادسراها نوبتی شد به صورتی که 50 درصد همکاران یک در میان در محل کار خود حاضر می شوند.

وی ادامه داد: مقرر شد که دادستان ها به کلانتری ها اعلام نمایند که فقط پرونده های مهم با جرایم مشهود و مواردی که متهم نمی تواند آزاد باشد به دادسراها ارجاع گردد و مابقی موارد به پس از فروکش ویروس کرونا موکول گردد.

حبیبی افزود: به وکلا و کسانی که لایحه داشتند نیز به وسیله کانون وکلا و مرکز مشاوران قوه قضاییه اعلام شد که موارد را به صورت کتبی با سیستم خدمات الکترونیک ارسال نمایند و احتیاج به مراجعه حضوری ندارند.

وی ، ضدعفونی داخل ساختمان ها و همچنین تب سنجی و ضدعفونی دست های کارکنان و مراجعان در بدو ورود را از جمله تمهیدات بهداشتی درساختمان های دادگستری استان عنوان نمود.

حبیبی اضافه نمود: در این راستا تنها حدود پنج نفر از کارکنان دادگستری شهرستان کاشان و آران و بیدگل به بیماری کرونا مبتلا شده اند که با بستری در منزل و مراقبت های بهداشتی بهبود خواهند یافت.

دستگاه قضایی با برهم زنندگان سلب آسایش عمومی در چهارشنبه سوری برخورد می نماید

رییس کل دادگستری اصفهان گفت: دستگاه قضایی و ضابطان تحت امر براساس وظیفه ذاتی خود با کسانی است که موجبات سلب آسایش و امنیت عمومی را در چهارشنبه آخر سال فراهم نمایند برخورد می نماید.

حبیبی با تاکید بر اینکه تفریح سالم حق همه مردم است و آنها می توانند به غیر از مورد استثنا در شرایط حاضر در زمان های مختلف از این حق برخوردار باشند گفت: با این وجود باید توجه گردد که آزادی هر کسی محدوده ای دارد و مطلق نیست و نباید موجب سلب آسایش و اذیت دیگران گردد.

رییس کل دادگستری اصفهان با اشاره به اینکه چهارشنبه سوری سال جاری با سال های دیگر به دلیل شیوع بیماری کرونا بسیار حساس است گفت: حضور مردم در تفرج گاه های عمومی بنا به توصیه پزشکان تهدید برای سلامتی آنها محسوب می گردد.

وی از شهروندان درخواست کرد که سال جاری با حضور در کنار خانواده های خود این مراسم را پشت سر بگذارند زیرا حضور در تجمعات به گسترش زنجیره انتقال این بیماری دامن می زند.

وی ، سلب آسایش عمومی را عنوان مجرمانه ای در قانون دانست و گفت: افراد نباید با رفتارهای نابهنجار و حرکات غیر متعارف و استفاده از مواد آتش زا، ترقه های پرصدا امنیت مردم به ویژه بچه ها، زنان باردار و بیماران قلبی را به خطر بیندارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 3 نفر از اخلالگران کالاهای بهداشتی در اصفهان متهم به افساد فی الارض شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 3 نفر از اخلالگران کالاهای بهداشتی در اصفهان متهم به افساد فی الارض شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید