خبرنگاران کره شمالی: مقابله هسته ای تنها گزینه به جامانده در مقابل آمریکاست

به گزارش وبلاگ دابی، تهران- خبرنگاران- کره شمالی گفت که سیاست های خصمانه آمریکا باعث شده تا مقابله هسته ای تنها گزینه به جامانده باشد.

خبرنگاران کره شمالی: مقابله هسته ای تنها گزینه به جامانده در مقابل آمریکاست

به گزارش آدینه شب فاکس نیوز، موسسه صلح خلع سلاح وزارت امور خارجه کره شمالی در گزارشی نوشت: دولت کره شمالی برای از بین بردن تهدیدهای هسته ای آمریکا، به وسیله گفت وگو و توسل به قوانین بین الملل همه کوشش خود را به کار بست اما همه اینها بی فایده بود.

این موسسه اضافه نمود: اینک تنها یک گزینه باقی مانده و آن تقابل هسته ای با [تهدید] هسته ای است.

رسانه ها گزارش دادند که دولت کره شمالی اعلام نموده است زرادخانه تسلیحاتی خود را تقویت خواهد نمود تا تهدیدهای مدوام هسته ای آمریکا را مهار کند.

این گزارش به مناسبت هفتادمین سالگرد شروع جنگ کره منتشر شده است.

فاکس نیوز گزارش داد: پس از آتش بس در کره، آمریکا در سال 1953 آنجا را ترک کرد اما از آنجایی که هیچ معاهده صلحی امضا نشده است جنگ به لحاظ تکنیکی ادامه دارد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تا به امروز سه بار ملاقات نموده و درباره مساله هسته ای کره شمالی گفت وگو نموده اند. اما این مذاکرات هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است.

پیونگ یانگ در ماه مارس بیان کرد؛ هرچند کیم و ترامپ روابط شخصی ویژه ای دارند اما فشار مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا برای دست برداشتن کره شمالی از سلاح هسته ای باعث شد تا این کشور، مذاکرات با ایالات متحده را ترک کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کره شمالی: مقابله هسته ای تنها گزینه به جامانده در مقابل آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کره شمالی: مقابله هسته ای تنها گزینه به جامانده در مقابل آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید