خبرنگاران پوتین مالکیت زمین در کریمه را برای خارجی ها ممنوع کرد

به گزارش وبلاگ دابی، مسکو - خبرنگاران - براساس قانونی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ابلاغ کرد مالکیت زمین برای اتباع خارجی در کریمه که هفت سال پیش به بر اساس همه پرسی تحت پوشش سرزمینی روسیه درآمد، ممنوع شد.

خبرنگاران پوتین مالکیت زمین در کریمه را برای خارجی ها ممنوع کرد

به گزارش وبلاگ دابی، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز شنبه اعلام نمود: مطابق قانون جدید که با دستور شماره 201 رئیس جمهوری روسیه به اجرا درآمد به اتباع خارجی یا افراد بدون تابعیت یک سال فرصت داده شده بود تا زمین های تحت مالکیت خود در منطقه کریمه را بفروشند.

بر اساس این قانون، شبه جزیره کریمه موقعیت منطقه مرزی یافته است که اتباع خارجی نمی توانند در آن قطعه زمین در مالکیت خود داشته باشند.

به این گونه افراد یک سال فرصت داده شده بود که مالکیت زمین را به فرد دیگری که تابعیت روسیه داشته باشد، واگذار کند.

در همین حال امروز اولگ نیکولنکو سخنگوی وزارت خارجه اوکراین، قانون منع مالکیت زمین برای اتباع خارجی در کریمه را بی ارزش خواند و گفت: پس از بازگرداندن کریمه به اوکراین، حق مالکیت اتباع خارجی احیا خواهد شد.

در واقع منع مالکیت زمین برای خارجی ها در منطقه کریمه، باهدف تقویت امنیت این منطقه و نیز جلوگیری از برهم خوردن تعادل جمعیتی در این منطقه اعمال شده است.

منطقه کریمه واقع در ساحل دریای سیاه 27 هزار کیلومتر مربع دارد و بر اساس نتایج سرشماری سال 2014، یک میلیون و 492 هزار روس، 344 هزار اوکراین تبار و 233 هزار تاتار تبار دارد.

اختلافات روسیه و اوکراین که با یکدیگر پیوندهای تاریخی و مذهبی گسترده ای دارند از سال 2014 و پس از وقوع تغییرات در اوکراین که کی یف از آن به عنوان انقلاب و روس ها کودتا یاد می کنند، آغاز شده است.

مردم شرق اوکراین و شبه جزیره کریمه پس از این اتفاق، دست به مخالفت با دولت مرکزی در کی یف زدند.

با توجه به حضور نظامی روسیه در کریمه، کرملین امنیت برگزاری همه پرسی در شبه جزیره کریمه را فراهم کرد و مردم این منطقه که بیشتر آنان را روس زبانان متمایل به مسکو تشکیل می دادند رای به استقلال از اوکراین و سپس درخواست پیوستن به روسیه دادند که با موافقت پوتین جنبه اجرایی پیدا کرد.

از آن تاریخ به این طرف، آمریکا و غرب انواع تحریم های اقتصادی را علیه روسیه و شخصیت ها و شرکت هایی که در کریمه فعالیت می کنند وضع کرده اند تا شاید روسیه از کریمه پا عقب بگذارد.

اوکراین از جامعه جهانی خواسته است ضمن نپذیرفتن کریمه به عنوان جزئی از خاک روسیه، این کشور را اشغالگر بخوانند و به روسیه برای بازپس دادن این منطقه به اوکراین فشار بیاورند.

آمریکا بیش از 100 بسته تحریمی علیه روسیه به اتهام دخالت در مساله اوکراین و برخی مسائل دیگر وضع کرده است و تحریم ها همچنان تمدید می شوند و اتحادیه اروپا نیز هر سال تمدیدهای در مورد اتباع و مقامهای روسی را تمدید می کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پوتین مالکیت زمین در کریمه را برای خارجی ها ممنوع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین مالکیت زمین در کریمه را برای خارجی ها ممنوع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید