خبرنگاران طرح تامین برق رایگان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می شود

به گزارش وبلاگ دابی، تهران - خبرنگاران - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح تامین برق رایگان برای مشتریان کم مصرف در این کمیسیون خبر داد.

خبرنگاران طرح تامین برق رایگان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می شود

مالک شریعتی نیاسر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی وبلاگ دابی خاطرنشان کرد: کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی امروز در ارتباط با طرح برق رایگان وزارت نیرو گزارش مختصری را به اعضای کمسیون انرژی ارائه کرد.

وی اضافه کرد: این گزارش مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که کمیته برق کمیسیون انرژی به ریاست پرویز محمدنژاد جلسه ای را با مسئولان وزارت نیرو در این خصوص تدارک ببیند و جزئیات محاسبات نحوه مصرف گروه های کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف را ارائه و محاسبات تعداد مشترکان مشمول این طرح را دقیقا ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کمیته برق کمیسیون انرژی موظف شده است تا گزارش طرح تامین برق رایگان را تهیه و به صحن کمیسیون بیاورد، گفت: کمیسیون انرژی این طرح را بررسی و موضع رسمی خود را اعلام خواهد کرد.

شریعتی نیاسر همچنین از بررسی نحوه انتخاب مشاوران کمیسیون در نشست امروز خبر داد و گفت: حدود 58 نفر از افراد مختلف توسط اعضای کمیسیون برای انتخاب به عنوان مشاور کمیسیون معرفی شده و روزمه آنها در اختیار کمیسیون قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد زیاد این افراد مقرر شد که شاخص هایی برای تعیین پنج نفر مشاوران کمیسیون مطرح و تعیین شود که این شاخص ها به سه بخش صلاحیت های عمومی و سوابق کاری و تحصیلی مرتبط مربوط می شود.

این کننده مجلس با بیان اینکه هیات رییسه کمیسیون انرژی بر اساس این شاخص ها این افراد را امتیازدهی و 20 نفر اول را انتخاب می کند، اضافه کرد: این 20 نفر به نشست آینده کمیسیون دعوت خواهند شد تا اعضای کمسیون از بین آنها 10 نفر را انتخاب کنند.

شریعتی نیاسر گفت: این 10 نفر براساس دستورالعمل اعلامی هیات رییسه مجلس به هیات رییسه معرفی می شوند تا از بین آنها پنج نفر را به عنوان مشاور کمیسیون انرژی تعیین کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران طرح تامین برق رایگان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح تامین برق رایگان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید