خبرنگاران رهبر کره شمالی بر آزمایش موشکی این کشور نظارت داشت

به گزارش وبلاگ دابی، تهران- خبرنگاران- خبرگزاری مرکزی کره شمالی اظهار داشت که رهبر این کشور بر آزمایش موشکی روز دوشنبه مستقیما نظارت داشته است.

خبرنگاران رهبر کره شمالی بر آزمایش موشکی این کشور نظارت داشت

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، خبرگزاری مرکزی کره شمالی بامداد سه شنبه اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر این کشور مستقیما بر رزمایش واحدهای توپخانه ای روز دوشنبه نظارت داشته است.

ارتش کره جنوبی بامداد دوشنبه اعلام کرد که کره شمالی دو پرتابه به سمت دریای شرقی پرتاب کرده است که به باور آن ها موشک بالستیک کوتاه برد بوده است.

این اولین آزمایش موشکی کره شمالی پس از وعده ای است که در آغاز سال 2020 میلادی درباره یک سلاح راهبردی جدید و یک اقدام عملی متحیرکننده داده بود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین افزود که کیم پس از نظارت بر آزمایش سیستم پرتابگر چندگانه موشک توسط واحدهای توپخانه ای کره شمالی، از عملکرد آنان ابراز رضایت کرد.

براساس این گزارش، کیم گفته است که ارتش کره شمالی باید آمادگی رزمی کامل خود را برای حفاظت از آسمان، زمین و دریای این کشور حفظ کند.

کره شمالی در سال گذشته میلادی پس از شکست مذاکرات با آمریکا 13 آزمایش تسلیحاتی عمده انجام داد، اما در سال 2020 پس از شیوع ویروس جدید کرونا از فعالیت های خود کاسته بود.

به گفته ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، پرتابه های جدید کره شمالی به فاصله 20 ثانیه از هم شلیک شده و مسافتی 240 کیلومتری را طی کردند و در اوج پرواز خود به ارتفاع حدود 35 کیلومتری رسیدند.

جان هایتِن معاون رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: کره شمالی در دوران کیم ایل سونگ نخستین رهبر این کشور تنها 9 آزمایش موشکی انجام داد و در دوران جانشین او کیم جونگ ایل نیز این رقم به 22 آزمایش رسید.

این مقام ارتش آمریکا شرح داد: شمار آزمایش های موشکی در زمان رهبر کنونی این کشور به 67 مورد افزایش یافته است که بیانگر تسریع این کشور در دستیابی به تسلیحات هسته ای است.

مذاکرات آمریکا و کره شمالی برای خلع سلاح هسته ای از سوی پیونگ یانگ و رفع تحریم ها از سوی واشنگتن پس از دوم نشست سران دو کشور در ویتنام به بن بست رسیده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رهبر کره شمالی بر آزمایش موشکی این کشور نظارت داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رهبر کره شمالی بر آزمایش موشکی این کشور نظارت داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید