خبرنگاران درصورت فراهم شدن زیرساخت ها، دورکاری بویژه برای بانوان ادامه می یابد

به گزارش وبلاگ دابی، تهران - خبرنگاران - رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: چارچوب دورکاری کارکنان در 10 سال قبل تصویب شد در صورتی که دستگاه ها زیرساخت های لازم را فراهم نمایند کارکنان به خصوص کارمندان خانم که فرزندان خردسال دارند می توانند از شرایط دورکاری استفاده نمایند.

خبرنگاران درصورت فراهم شدن زیرساخت ها، دورکاری بویژه برای بانوان ادامه می یابد

به گزارش وبلاگ دابی، جمشید انصاری چهارشنبه شب در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اضافه نمود: زمانی که وضع شهرها به رنگ زرد، نارنجی یا قرمز می رسد تعدادی از کارکنان در دستگاه ها حضور پیدا می نمایند تا تراکم در محیط اداری و تردد بین شهری و درون شهری را کم کنیم.

وی ادامه داد: آن بخش از کارکنان که زیرساخت های لازم برای انجام کار خودشان را از منزل دارند طبق قانون به انها اجازه داده می گردد به جای حضور در محیط اداری، کار را از منزل انجام دهند.

انصاری گفت: به دلیل دورکاری کارکنان در برخی از دستگاه های اجرایی، بخشی از کارها با تاخیر روبرو شده است.

وی اضافه نمود: بر اساس پژوهش از فروردین تا آبان 99، در 89 دستگاه اجرایی کشور وضع دورکاری کارکنان را مورد آنالیز قرار دادیم و حدود 1 میلیون و 180 هزار کارمند و مدیران دولت در این پژوهش و نظرسنجی شرکت کردند که حدود 75 درصد مدیران و حدود 79 درصد کارکنان از نتیجه دورکاری راضی بودند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اضافه نمود: اجرای دورکاری کارکنان در برخی از دستگاه ها با فراهم بودن زیرساخت ها پیروز تر بوده است البته در برخی از دستگاه ها زیرساخت ها کامل نبوده، ولی به نتایج خوبی هم رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه باید یک شبکه ملی برای دورکاری داشته باشیم گفت: یکی از مسائلی که در انجام دورکاری داریم موضوع امنیت شبکه هاست.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه نمود: از 89 دستگاه که در پیمایش سازمان امور استخدامی شرکت کردند 9 دستگاه هیچ کارمندی را به دورکاری نفرستادند.

انصاری اظهار کرد: چارچوب دورکاری کارکنان در 10 سال قبل تصویب شد در صورتی که دستگاه ها زیرساخت های لازم را فراهم نمایند کارکنان به خصوص کارمندان خانم که فرزندان خردسال دارند می توانند از شرایط دورکاری استفاده نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران درصورت فراهم شدن زیرساخت ها، دورکاری بویژه برای بانوان ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درصورت فراهم شدن زیرساخت ها، دورکاری بویژه برای بانوان ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید