خبرنگاران ادامه رگبارهای بهاری تا 2 روز دیگر در آذربایجان غربی

به گزارش وبلاگ دابی، ارومیه- خبرنگاران- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بارش های رگباری در استان تا روز دوشنبه ادامه دارد.

خبرنگاران ادامه رگبارهای بهاری تا 2 روز دیگر در آذربایجان غربی

مهدی کریمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ دابی اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته اغلب مناطق استان شاهد بارش های رگباری بود که تا صبح روز شنبه خوی با 10 میلی متر بارندگی پرباران ترین شهر گزارش و در فرودگاه ارومیه نیز 2 میلی متر بارش ثبت شد.

وی ادامه داد: سه شنبه این سیستم بارشی از استان خارج می گردد و دوشنبه دماها کاهش محسوس می یابد ولی در حد سرمازدگی محصولات نخواهد بود.

کریمی توصیه کرد که شهروندان آذربایجان غربی انجام اقدامات به موقع در مورد آبگرفتگی معابر شهری، اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها، توجه به توصیه های جهاد کشاورزی و اجتناب از کوهنوردی و تردد در ارتفاعات را در کارهای روزمره خود مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته دماها در استان کاهش یافت اما به زیر صفر درجه نرسید، گفت: در شهرستاهای تکاب و چالدران در آذربایجان غربی که جزو شهرهای سردسیر هستند احتمال کاهش دما به زیر صفر وجود دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته شهرستان چالدران با دمای یک درجه سانتی گراد بالای صفر سردترین و شهرستان میاندواب با دمای 19 در جه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین شهر استان بود؛ دمای ارومیه نیز بین 2 و 16 درجه سانتی گرادبالای صفر در نوسان بود.

به گزارش وبلاگ دابی آذربایجان غربی همیشه در فصل بهار شاهد بارش های متناوب بوده که موجب خوشحالی کشاورزان منطقه شده است.

این استان سالانه بین 350 تا 450 میلیمتر بارش دارد و همین میزان بارندگی موجب رونق کشاورزی منطقه شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ادامه رگبارهای بهاری تا 2 روز دیگر در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادامه رگبارهای بهاری تا 2 روز دیگر در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید