جانسون با ماسک اکسیژن نفس می کشد

به گزارش وبلاگ دابی، یکی از اعضای ارشد کابینه انگلیس می گوید که نخست وزیر این کشور با ماسک اکسیژن نفس می کشد.

جانسون با ماسک اکسیژن نفس می کشد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی به نقل از یورونیوز، مایکل گوو، از اعضای ارشد کابینه بریتانیا می گوید که بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور با ماسک اکسیژن نفس می کشد، اما پزشکان هنوز از دستگاه تنفس مصنوعی برای او استفاده نکرده اند.

حال نخست وزیر بریتانیا که به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا در بیمارستان بستری است روز دوشنبه رو به وخامت گذاشت. پزشکان بیمارستان سینت توماس در لندن به همین دلیل تصمیم گرفتند که بوریس جانسون را به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان منتقل نمایند.

وخامت حال نخست وزیر بریتانیا به نگرانی ها در این کشور در خصوص شیوع نوع جدید ویروس کرونا دامن زده است. کاخ باکینگهام دوشنبه شب اظهار داشت که الیزابت دوم، ملکه این کشور از طرف دفتر نخست وزیری در جریان شرایط جسمانی بوریس جانسون قرار گرفته است.

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا به دنبال انتقال بوریس جانسون به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان و بنا به درخواست او قرار است اداره امور را در غیاب نخست وزیر بر عهده بگیرد. وزیر خارجه بریتانیا وعده داده است که برای غلبه بر ویروس کرونا کوشش خواهد نمود.

بوریس جانسون، 55 ساله تنها رهبر یکی از کشور های قدرتمند دنیا محسوب می گردد که به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده است.

تا صبح روز سه شنبه بیش از 50 هزار نفر در بریتانیا به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند. این در حالی است که 5373 نفر از آن ها جان خود را از دست داده اند. این آمار به این معنی است که بریتانیا یکی از کشور هایی است که بیشترین آسیب را از شیوع بیماری همه گیر کووید 19 در قاره اروپا دیده است.

بسیاری از رهبران دنیا به دنبال انتشار خبر انتقال بوریس جانسون به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان برای نخست وزیر بریتانیا آرزوی بهبودی کردند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که دوست خیلی خوب او سلامتی خود را باز یابد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز دوشنبه شب در صفحه توئیتر خود برای بوریس جانسون آرزوی سلامتی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جانسون با ماسک اکسیژن نفس می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون با ماسک اکسیژن نفس می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید