ترکیه: روسیه و فرانسه حمایت از حفتر را متوقف نمایند

به گزارش وبلاگ دابی، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه از روسیه و فرانسه خواست تا حمایت از فرمانده نیروهای شرق لیبی را متوقف نموده و به سوی راهکار سیاسی تحت نظارت سازمان ملل در این کشور گام بردارند.

ترکیه: روسیه و فرانسه حمایت از حفتر را متوقف نمایند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دابی، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه روز یکشنبه گفت که آنکارا در کنار دولت مشروع در لیبی خواهد ایستاد و به دنبال تحقق ثبات در این کشور است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد از طرف های حامی ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی خواست تا حمایت از وی را متوقف نموده و در راستای صلح عمل نمایند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه درباره تصمیم این کشور برای حفاری در آب های لیبی گفت که این اقدام با هماهنگی دولت مشروع در لیبی و بر اساس منافع دو طرف انجام می گردد.

وی در ادامه گفت که حفتر با سرقت نفت لیبی و فروش آن به صورت غیرقانونی به تامین اقتصادی اقدامات جنگی خود می پردازد.

کالین همچنین گفت که ترکیه هیچ ارزشی برای تهدیداتی که از سوی حفتر علیه این کشور مطرح می گردد قائل نیست.

وی از کشورهایی نظیر روسیه و فرانسه خواست تا حمایت و روابط خود با حفتر را در راستای ایجاد راهکار سیاسی تحت نظارت سازمان ملل قطع نمایند.

روز گذشته نیز فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه طی سخنرانی در نشست مجازی شورای آتلانتیک و سازمان هریتیج ترکیه، دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج را دولت مشروع خواند و از ادامه حمایت های آنکارا از این دولت اطلاع داد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترکیه: روسیه و فرانسه حمایت از حفتر را متوقف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: روسیه و فرانسه حمایت از حفتر را متوقف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید