تخت روانچی: آمریکا به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است

به گزارش وبلاگ دابی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی آمریکا برای تحریم تسلیحاتی گفت که واشنگتن به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است.

تخت روانچی: آمریکا به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است

به گزارش وبلاگ دابی، مجید تخت روانچی در توئیترش نوشت: آمریکا برای جلب حمایت از قطعنامه غیرقانونی خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، که ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است، به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است.

وی تاکید نمود: شورا می بایست -دوباره- زورگویی و یکجانبه گرایی را همان طور که هنگام معرفی این قطعنامه توسط آمریکا نشان داد، رد کند.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران و اعمال شدیدترین مقررات بر آن که به نوعی اعلان جنگ علیه ایران محسوب می گردد، قرار است امروز به شورای امنیت ارائه گردد و اعضا هم 24 ساعت فرصت خواهند داشت تا نظر خود را درباره آن به صورت ایمیلی اعلام نمایند.

آمریکایی ها که به خوبی می دانند قطعنامه آنها به احتمال زیاد 14 عضو شورای امنیت رویکرد مثبتی به آن ندارند، درخواست برگزاری نشست درباره این قطعنامه نداده اند و تنها خواستار رای گیری هستند.

از این رو، کسی درباره آن صحبت نخواهد کرد و در جلسه بعدی شورا، رئیس دوره ای تنها به قرائت آرا می پردازد.

در نشست ماه گذشته که با حضور برایان هوک نماینده مستعفی آمریکا در امور ایران با اعضای شورای امنیت برگزار گردید، هیچ یک از این اعضا با قطعنامه آمریکا موافقت ننموده بودند.

روسیه و چین هم بارها تصریح نموده اند با این قطعنامه مخالفت خواهند کرد.

به موجب قطعنامه 2231 شورای امنیت که در پی توافق هسته ای ایران(برجام) با اجماع اعضا به تصویب رسید، ممنوعیت تسلیحاتی ایران پس از 13 سال، در 27 مهرماه سال جاری انتها می یابد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "تخت روانچی: آمریکا به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی: آمریکا به ایران هراسی و تهدید متوسل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید