استفاده از دستکش، ضرورت شستن دست ها را رفع نمی کند

به گزارش وبلاگ دابی، فوق تخصص ریه و مراقبت های ویژه بیمارستان لقمان حکیم گفت: پوشیدن دستکش ضرورت شست و شوی دست را رفع نمی کند زمانی که از دستکش استفاده می کنید قبل از خوردن و آشامیدن باید دست هایتان را بشوید.

استفاده از دستکش، ضرورت شستن دست ها را رفع نمی کند

به گزارش وبلاگ دابی از مهر، مجید مختاری فوق تخصص ریه و مراقبت های ویژه بیمارستان لقمان حکیم با اشاره به شیوع اپیدمی ویروس کووید 19 اظهار کرد: پیشگیری مهمترین راه مقابله با کروناست و شوی دست ساده ترین و مؤثرترین راه مبتلا نشدن به این بیماری است.

این فوق تخصص ریه در ادامه شست و شوی مکرر دست ها را، راه چاره بهتری نسبت به استفاده از دستکش دانست و اظهار داشت: در تماس با هر سطحی شستن دست به مدت 20 ثانیه با آب و صابون لازم است.

عضو هیئت علمی دانشگاه به افرادی که برای فعالیت های ضروری از منزل بیرون می فرایند نیز توصیه کرد: از مایعی که دستکم 60 درصد الکل دارد بهره ببرید و به مدت 30 ثانیه آن را به دست تان بمالید تا مطمئن شوید که همه جا را پوشش داده اید.

مختاری با اشاره به این که پوشیدن دستکش ضرورت شست و شوی دست را رفع نمی کند، ادامه داد: زمانی که از دستکش استفاده می کنید بعد از رسیدن به منزل بازهم حتماً باید دست هایتان را بشوید.

به گفته این فوق تخصص ریه، در هر دو روش شستشوی دست با آب و صابون و یا مایع ضدعفونی نماینده، در صورتی که درست انجام شوند، در نابودی اغلب میکروب ها بسیار مؤثر هستند. اگر در بیرون از خانه هستید، استفاده از ضدعفونی نماینده های دست اغلب بسیار راحت تر است.

وی اضافه نمود: متأسفانه ویروس کرونا به مدت طولانی در ته کفش باقی می ماند، بنابراین توصیه می گردد خطی را در وردی درب آپارتمان در نظر بگیرید و هرگز با کفش داخل منزل نشوید.

فوق تخصص ریه و مراقبت های ویژه بیمارستان لقمان حکیم گفت: از دست زدن به صورت، چشم و بینی در محیط های شلوغ و خصوصاً با دست آلوده پرهیز کنید.

دکتر مختاری با بیان این که ضدعفونی سطوح خصوصاً سطوحی که به صورت مشترک استفاده می گردد با محلول های بر پایه الکل ضرورت دارد تاکید نمود: ویروس کووید 19 با مایع ظرفشویی، آب و صابون و مایع رختشویی نیز از بین می رود.

وی با اشاره به این که ماندگاری ویروس کرونا بین شش ساعت تا سه روز در جهان ثابت شده است، شرح داد: این اطلاعات این پیغام را به ما می دهد که کاملاً هوشیار باشیم و رعایت بهداشت فردی و توصیه ها را جدی بگیریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه با بیان این که استفاده از ماسک های ساده معمولاً با رعایت فاصله دومتری می تواند حفاظت ایجاد کند، گفت: افرادی که به کرونا مبتلا شده اند ضرورت دارد حداقل 14 روز در قرنطینه باشند و از ظروف و وسایل شخصی خود استفاده نمایند.

مختاری ادامه داد: از روش های درست برای سرفه یا عطسه بهره ببرید، دهان و بینی خود را با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی بپوشانید و بلافاصله دستمال مورد استفاده را در سطل آشغال بیندازید، و سپس دست ها را بشویید.

پرهیز از لمس کردن صورت (دهان، بینی، چشم ها)، تمرین رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از بغل کردن یا بوسیدن افراد، سهیم کردن غذا، ظروف، لیوان ها و حوله ها از دیگر مواردی بود که عضو هیئت علمی دانشگاه برای پیشگیری از کرونا به آن اشاره نمود.

منبع: جام جم آنلاین

به "استفاده از دستکش، ضرورت شستن دست ها را رفع نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از دستکش، ضرورت شستن دست ها را رفع نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید