ادامه اختلاف طالبان و دولت افغانستان بر سر آزادی زندانیان

به گزارش وبلاگ دابی، شورای امنیت ملی افغانستان معتقد است افرادی که از سوی طالبان آزاد شده اند با لیست ارائه شده از سوی دولت تطابق ندارند.

ادامه اختلاف طالبان و دولت افغانستان بر سر آزادی زندانیان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دابی، شورای امنیت ملی افغانستان اعلام نموده است که فقط 19 نفر از افراد رها شده توسط طالبان نظامی هستند.

این نهاد امنیتی افغانستان می گوید که از 60 زندانی محبوس نزد گروه طالبان که تا به امروز آزاد شده اند، فقط 19 نفر، نظامی هستند و بقیه را نیز افراد غیرنظامی تشکیل می دهند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان امروز به وبلاگ دابی در کابل گفت که بیشتر این افراد توسط طالبان بازداشت شدند و پس از امضای توافقنامه صلح آمریکا و طالبان آزاد شده اند.

وی با اشاره به شکنجه این افراد توسط طالبان، گفت که این گروه برای اینکه فهرست هزار نفری زندانیانش را تکمیل کند در این اواخر دست به بازداشت غیرنظامیان زده است.

در همین حال گروه طالبان با رد ادعای شورای امنیت ملی افغانستان گفت که افراد آزاد شده نظامیان وابسته به دولت هستند و حدود دو تا سه سال است که در زندان های این گروه زندانی بوده اند.

گروه طالبان تا به امروز در راستای امضای توافق صلح دوحه در سه نوبت 60 زندانی را آزاد نموده و از سوی دولت افغانستان نیز بیش از 350زندانی این گروه آزاد شده است.

براساس توافق صلح دوحه قرار است دولت افغانستان 5 هزار زندانی طالبان را در ازای آزادی 1000 نظامی که در زندان های طالبان به سر می برند آزاد کند که تا به امروز این فرایند به دلایل مختلف به درستی پیش نرفته است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ادامه اختلاف طالبان و دولت افغانستان بر سر آزادی زندانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اختلاف طالبان و دولت افغانستان بر سر آزادی زندانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید